kish-maghale (3).jpg
kish-maghale (4).jpg
kish-maghale (5).jpg
kish-maghale (8).jpg
kish-maghale (10).jpg
kish-maghale (14).jpg
kish-maghale (16).jpg
kish-maghale (19).jpg
kish-maghale (3).jpg kish-maghale (4).jpg kish-maghale (5).jpg kish-maghale (8).jpg kish-maghale (10).jpg kish-maghale (14).jpg kish-maghale (16).jpg kish-maghale (19).jpg

آنچه درباره کیش باید بدانید

جزیره زیبای کیش جزیره ای است نقره ای، آفتابی با آسمانی آبی که همین ویژگی ها، جزیره را به مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است. وسعت جزیره کیش به 90 کیلومتر می رسد که در 300 کیلومتری بندرعباس واقع شده است .
درباره کیش
جزیره زیبای کیش جزیره ای است نقره ای، آفتابی با آسمانی آبی که همین ویژگی ها، جزیره را به مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است. وسعت جزیره کیش به 90 کیلومتر می رسد که در 300 کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

این جزیره از شمال به ایران، از شرق به تنگه هرمز، از جنوب به امارات متحده عربی و از غرب به بحرین و عربستان منتهی می شود.

بهترین زمان برای سفر به جزیره کیش ماههای دی تا فروردین است که دارای هوایی بی نظیر می باشد .

جزیره کیش شامل دیدنی های بسیاری می باشد .درباره کیش

سواحل نقره فام
یكى از شگفتی هاى جزیره مرجانی كیش، سواحل آن است سواحلی نقره فام. ساحلی نقره ای، آفتابی درخشان، آسمانی آبی،آبهایی نیلگون، هوایی پاک و آرامشی بینظیر، جزیره کیش رابه مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است.كیش به نسبت وسعت خود دارای یكی از وسیعترین ساحلهاست و در دنیا كمتر ساحلی را میتوان یافت كه به وسعت سواحل كیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف درآن به استراحت بپردازند. ساحل كیش از كم خطرترین سواحل دنیاست. ساحل كیش ازآن نوع سواحل استثنایی است كه هم درفصل سرد وهم در فصل گرم برای مسافران قابل استفاده می‌باشد و امكان ورزش‌های دریایی در آن فراهم شده است.

ماهی‌ها و دیگر آبزیان موجود در سواحل كیش، استثنایی ‌ترین ویژگی این جزیره به شمار می‌ روند. ماهی‌های تزیینی و بسیار زیبا كه در آب‌های حاشیه كیش غوطه ‌ورهستند و وجودشان را از تماشاگران پنهان نمی ‌كنند، از جاذبه‌های استثنایی كیش به حساب می ‌آیند و می‌ تواند مسافران را ساعت‌ها سرگرم كنند. درعین حال مرغوب‌ترین ماهی‌های خوراكی كشور نیز درهمین سواحل توسط شركت صید كیش وبومیان ماهیگیر صید میشود. علاقمندان به ماهیگیری میتوانند درسواحل جنوبی و غربی جزیره به صید بپردازند.

كارشناسان محیط‌ زیست معتقدند كه مرجان‌ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره هستند .خاك كیش دارای ساخت مرجانی است و ب با رنگ نقره فام در زیرآفتاب از درخشندگی خیره‌ كننده‌ ای برخوردار است. این ویژگی را بسیاری از سواحل دنیا كه ازماسه خاكستری پوشیده شده اند، ندارند. آب دریا در ساحل این جزیره شفاف و روشن است و تا فاصله‌ ای دور میتوان كف دریا رابه راحتی تماشا كرد.

سواحل نقره فام

کشتی یونانی
سال 1345، بومیان جزیره كیش ناگهان كشتی عظیم‌ الجثه ‌ای را كه در نزدیكی روستای باغ و به گل نشسته بود، دیدند. این كشتی در سال 1322 شمسی توسط شركت ویلیام هامیلتون به وزن 7061 تن وبه طول 13۶ متر در بندر گلاسكو در اسكاتلند ساخته شد و در روز ۴ مرداد 1345 به هنگام بازگشت از ایران، در سفر دریایی خود به كشور یونان به گل نشست و هشتاد روز تلاش اورینوكو، یدك‌ كش هلندی برای بیرون كشیدن این كشتی به ثمری نرسید. تلاش‌ های ناموفق زیادی برای بیرون كشیدن آن انجام شد وبه ناچار سرنشینان كشتی مجبوربه ترك آن شدند و بار آن تخلیه شد، چرا كه عملیات بیرون كشیدن كشتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود. هنوز پس ازگذشت سال‌ها دلیل به گل نشستن این كشتی مشخص نیست اما گفته می‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی در سواحل جزیره كیش این اتفاق روی ‌داده است.

پارك ساحلی كشتی یونانی درزمینی به مساحت ۶0 هزار متر مربع با امكاناتی چون آمفی ‌تئاتر، كافه تریا، رستوران ایرانی و لبنانی، غرفه های فروش تنقلات، ایستگاه های كرایه اسكیت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشی در محیط پیرامون كشتی یونانی در دست احداث می‌باشد.

تماشای خورشید كه به آهستگی در پشت كشتی یونانی در آب های نیلگون خلیج فارس غروب می ‌كند خاطره ‌ای فراموش‌ نشدنی و جاویدان است. درخشش آخرین شعاع های نور خورشید بر پهنه آسمان، طیف رنگ های زرد و قرمز و نارنجی و سایه روشن های لکه های ریز و درشت ابر، تابلویی چنان زیبا و خیال انگیز را در پشت کشتی یونانی پدید می آورد که نظیر آن را کمتر می توان یافت.

كشتی یونانی از نظر تاریخی قدمت و اهمیت چندانی ندارد و گذشت زمان كشتی را دچار فرسودگی كرده است. قسمت تحتانی كشتی كه در آب است بر اثربرخورد امواج دریا با آن پوسیده و هر آن ممكن است فروافتد.

کشتی یونانی

پارک ساحلی مرجان
یکی از زیباترین مراکز دیدنی کیش پارک ساحلی مرجان در مجاورت بازار مرجان است که بازار مرجان را به دریا ارتباط می دهد. بسیاری از مسافران و ساکنین جزیره اوقات تفریحی خود را در کنار این پارک گذرانده و از مناظر زیبای ساحلی کیش لذت می برند. آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی فرصت مناسبی را برای شما بوجود می آورد که فارغ از هیاهوی بازار به دیدار دریا و چشم اندازهای زیبای طبیعت اطراف بروید و در طول اقامت خود در جزیره کیش از این منطقه که دارای ساحلی بسیار زلال و شفاف می باشد دیدن کنید و عکسهای به یاد ماندنی بگیرید.پارک ساحلی مرجان
پارك تفریحی ساحلی میر مهنا
پارک تفریحی ساحلی میرمهنا در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره کیش دیدنی است. اسکله تفریحی میرمهنا نیز در این پارک واقع است. این پارک بزرگ عمومی از مسجد خاتم الانبیاء تا میدان جاسک در نوار ساحلی امتداد دارد و تنها اسکله ماهیگیری میرمهنا در میان نوار ساحلی سبب شده تا پارک به دو بخش مجازی فاز یک (از مسجد خاتم تا اسکله ماهیگیری) و فاز دو ( بعد از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک) تقسیم شود.

در فاز یک پارک به مساحت حدود 41 هزار متر مربع با مسیرهای پیاده رو، آلاچیق ها و محلهای پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران است و از ویژگیهای فاز یک پارک آن است که جنب مسجد خاتم الانبیا، نماز خانه ساحلی، بازارعربها ،کتابخانه عمومی، بازار ماهی فروشی و تماشای ماهیهای تازه جنوب ، مسیردوچرخه، چند بوفه و چایخانه قراردارد. همچنین بیشتر اوقات در انتهای فاز یک پارک در کنار اسکله ماهیگیری میتوان از تماشای لاکپشت های آزاد لذت برد.

گردشگران و ساکنان می توانند بر روی اسکله تفریحی میرمهنا و در زمانهای مجاز ماهیگیری کنند. ولی شناکردن در محدوده پارک ممنوع است . فاز دو به مساحت حدود 50 هزارمترمربع در دست انجام و محوطه سازی آن به اتمام رسیده است. دو زمین بازی کودکان نیز در فاز دو ساخته خواهد شد. ویژگی فاز دو پارک آن است که جنب مسجد قدیمی جامع سفین و محله بومیان کیش قرار دارد.

پارك تفریحی ساحلی میر مهنا

اسکله تفریحی میرمهنا
اسکله تفریحی میرمهنا در شمال جزیره کیش و در پارک تفریحی ساحلی میرمهنا واقع است. این اسکله در سال 1385 ساخته شده است. در طول اسکله چهار پلکان برای سوار شدن قایقهای تفریحی و چهار محل برای تماشای دریا ساخته شده و دارای نور پردازی زیبا است. با قدم زدن بر روی این اسکله می توان مسجد ساحلی خاتم الانبیا، اسکله ماهیگیری و رشته کوه های جنوبی کشور ایران را مشاهده کرد.اسکله تفریحی میرمهنا
دیگر جاذبه های جزیره کیش
شهر زیر زمینی کاریز

شهر باستانی حریره

روستای

پایاب کیش

آکواریوم و نمایشگاه خزندگان

پارک آهوان و باغ وحش

پارک دلفینها

اسکله های تفریحی

جت اسکی

غواصی

دوچرخه سواری

اسب سواری

دیگر جاذبه های جزیره کیش

1393/07/16

مقاله های مرتبط

title بازارهای کیش
title مشخصات اقلیمی کیش
title تاریخچه کیش