airasia-zest-a320-cabin.jpg
air-asia-airline.jpg
AIR_ASIA_STUDY_AIRPLANE_HERO_1980x1112px.jpg
airasia-zest-a320-cabin.jpg air-asia-airline.jpg AIR_ASIA_STUDY_AIRPLANE_HERO_1980x1112px.jpg

ایرلاین ایرآسیا|Air Asia Airline

در نتیجه تغییر سیاست و شرایط حاکم بر صنعت هوایی، بحران های مالی جهان، افزایش هزینه های فرودگاهی ، توسعه اینترنت و در نتیجه تغییر سلیقه مسافران ، خطوط هوایی جدیدی شکل گرفتند که Low Cost Carrier و یا Low Fairs Carrier (خطوط هوایی ارزان قیمت) که به اختصار LCC نامیده میشود. از SOUTHWEST AIRLINESمیتوان به عنوان اولین مبتکر مدل خطوط ارزان قیمت نام برد. این شرکت در سال 1971 خدمات حمل و نقل هوایی ارزان خود را به صورت منطقهای-فقط در ایالت تگزاس و از فرودگاهی کوچک آغاز کرد. همین آغاز و استقبال بی نظیر مسافران باعث شد این خطوط هوایی بعدها به بزرگترین و مشهورترین شرکت هوایی کم هزینه تبدیل شود.
هواپیمایی ایر آسیا ایکس با هدف توسعه پروازهای ارزان قیمت طولانی مدت در سال 2007 و به منظور ایجاد شبکه های پرواز راه های دور پرتردد و نقطه به نقطه تاسیس شد. هواپیمایی ایر آسیا ایکس برای ارزان تر کردن هزینه های پرواز از سیاست هایی چون ارائه خدمات با یک ناوگان ساده هواپیمایی و یک شبکه پرواز مبتنی بر هواپیماهای مدرن اما غیر لوکس، عدم استفاده از کد های اشتراک پیچیده و سایر موارد پر هزینه مرسوم که به افرایش هزینه های خطوط هوایی سنتی منجر میشود،بهره میبرد. این در حالی است که ایمنی پرواز در بالاترین سطح استاندارد قرار دارد و مسافران کماکان از هزینه های پایین بلیط و صرفه جویی در قیمت ها سود می برند.
هزینه سرویس های داخل کابین ایرلاین ها شامل غذا، نوشیدنی،اینترنت و لوازم سرگرمی مسافران است. خطوط هوایی ارزان قیمت این هزینه ها را به خاطر عدماستفاده از تجملات کاهش داده است. در این ایرلاین ها یا سرویس غذا در هواپیما وجود ندارد و یا اگر کسی درخواست کند، باید آن را خریداری کند به همین دلیل تعداد خدمه پرواز هم کاهش می یابد.

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.