بازگشایی مدارس ترکیه را به تعویق افتاد

خلاصه خبر :

آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیه به درخواست فعالان گردشگری این کشور و در جهت جبران کاهش چشمگیر درآمدهای گردشگری، دو هفته به تعویق افتاد.

متن خبر :

«احمد داوود اغلو»، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد سال تحصیلی جدید در این کشور به درخواست بخش گردشگری به جای 14 سپتامبر از 28 سپتامبر آغاز خواهد شد.

بخش گردشگری ترکیه امسال شاهد کاهش قابل توجه تعداد گردشگران خارجی و درآمد حاصل آن بوده است که به سبب عوامل گوناگونی چون بحران اقتصادی در روسیه و همچنین افزایش تدابیر امنیتی در ترکیه شکل گرفته است.

براساس آمار منتشر شده از سوی وزارت گردشگری ترکیه‌، میزان گردشگران خارجی ورودی به این کشور با کاهش 2.25 درصدی به 14.89 میلیون نفر در شش ماه ابتدایی سال 2015 رسیده و درآمد گردشگری این کشور نیز در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 13.8 درصد افت داشته و در مقایسه آمار مشابه در سال گذشته 7.73 میلیارد دلار نزول کرده است.

به گزارش «حریت»، به دلیل درآمد کمتر از انتظار در فصل تابستان‌، شهرداران سه منطقه مهم گردشگری ترکیه از وزارت آموزش و پرورش این کشور درخواست کردند تا آغاز سال تحصیلی جدید را دو هفته به تعویق بیاندازد و این درخواست با استقبال بسیاری دیگر از سازمان‌های وابسته گردشگری از جمله هتل‌ها و همچنین سرمایه گذاران حوزه نیز همراه شد.

«تیمور بایندر»، رئیس انجمن‌ هتل‌ها و سرمایه گذاران گردشگری در این‌باره گفت: کاهش 5 درصدی ورود گردشگران خارجی در این ماه در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی هشداری جدی است و انتظار می‌رود این آمار و ارقام ماه جولای و اوت نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

وی همچنین افزود: ترکیه امسال درآمد گردشگری کمتری در مقایسه با سال گذشته میلادی خواهد داشت و به نظر متحمل نمی‌رسد که شاهد افزایش قابل ملاحظه گردشگران در شرایط کنونی باشیم.

منبع خبر :

ایسنا

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این خبر وجود ندارد.