جزیره های پوکت

جزیره ها در پارک ملی خلیج پاننکوا استان پاننگوا پوکت :

این جزیره ها به عنوان پارک ملی دریایی شناخته شده اند و حدود 300 جزیره هستند. این جزیره به عنوان جاذبه های گردشگری معروف و شکل آن برای جذب گردشگری شگفت آور است. اینجا از جهت گردشگری بسیار موفق بوده و جاذبه هایی مانند : کوه تاپو ، کوه پینگ کان ، کوه ماجو و جزیره پانیی را دارد.

جزیره یویای پوکت :

این جزیره در شهر پانگوا قرار دارد ولی از طریق پوکت به این استان راحت تر می رسیم. این جزیره دارای ساحلی مناسب برای آب بازی می باشد. بالایجزیره روستایی است که ماهیگیران زندگی می کنند و مهمان خانه ها وجود دارد و گردشگران می توانند وضعیت زندگی مردم را ببینند. با مشارکت در فعالیت روزمره مانند : ماهی گیری و دوچرخه سواری و مطالعه در طبیعت زندگی آنها را ببینند. هتل خصوصی هم برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد. حرکت از جزیره پوکت با قایق سواری از بندر بانرونگ به این جزیره از ساعت 8 و 11 مهیا می باشد. زمان حرکت قایق با جریان موج دریا تغییر می کند.

جزیره بان پوکت :

این جزیره کوچک در پوکت قرار دارد و دارای ساحل شنی و مناسب برای آب بازی است. سفر به این جزیره یک روز از صبح تا شب است. و مسافران می توانند قایق سوار شوند که این قایق ها از ساحل واوای یا لیم کا حرکت می کند و مدت زمان تا به مقصد حدود 10 دقیقه می باشد. مکان برای استراحت ندارد. علاوه بر این جزیره ها جزایر دیگری در دیگر استان ها ی پانگوا ، کرابی و شهر ساتون برای جذب گردشگری وجود دارد.

جزیره خای ناک پوکت :

این جزیره هم یک جزیره کوچک است که فاصله زیادی از پوکت ندارد و دارای ساحل قشنگ و تمیز و مناسب برای آب بازی است و در قسمت عقب اینجزیره ماهی به شکل ببر فراوان وجود دارد و اطراف جزیره مرجان های گوناگون مانند : مرجان گوزنی وجود دارد. این جزیره از جاذبه گردشگری که معمولا آنها برای تفریح به اینجا می آیند سرشار است. گردشگران می توانند قایق را از بندر لیم هن کرایه کنند.

جزیره ناخانای پوکت :

این جزیره یک جزیره کوچک است که در سمت شمال شرق پوکت قرار دارد . این جزیره معروف به جاذبه های پرورش مروارید است گردشگرانی که با تور آمدند می توانند باغ پرورش مروترید را بازدید کنند. در این جزیره مغازه برای فروش مروارید و رستوران غذای دریایی وجود دارد. ساحل آن مناسب برای استراحت و آب بازی است و گردشگران می توانند در طول سال به اینجا بیایند و جهت سفر به این جزیره باید قبل از سفر با شرکت تور برای رزرف اتاق هماهنگ کنند.

جزیره نارگیل پوکت :

این جزیره در شرق جزیره پوکت قرار دارد و مسافران می توانند با قایق سواری از لیم هین در زمان 15 دقیقه به این جزیره برسند. مردم این منطقه اکثریت به ماهی گیری اشتغال داشتند و راه ها برای مطالعه در طبیعت هم وجود دارد و مسافران و پژوهشگران می توانند با پیاده روی یا با دوچرخه سواری به این راه ها بروند و اگر می خواهند ماهی بگیرند و با قایق هایی که مردم آن را به اجاره می گذارند به دریا بروند. در این جزیره مهمان خانه هم وجود دارد.

جزیره رنگ یای پوکت :

این جزیره در شرق جزیره پوکت قرار دارد و اینجا جزیره ای کوچک با محیطی آرام است. شرکت ها تور ، گردشگران را به اینجا برای بازدید. از باغ مروارید ، کشتی سواری و دوچرخه سواری در اطراف جزره می آورند. . این جزیره هم مانند جزیره های دیگر پوکت بسیار زیبا و دیدنی می باشد امام متاسفانه ایرانی هایی که برای گردش به پوکت می روند به این جزیره سر نمی زنند.

جزیره تاپویای پوکت :

مسافران در مدت 10 دقیقه با قایق سواری از خلیج ماکام به این جزیره می رسند و بالای این جزیره رستوران ها و مکان های استراحت وجود دارد. اینجزیره هم مانند جزیره های دیگر پوکت بسیار زیبا و دیدنی می باشد امام متاسفانه ایرانی هایی که برای گردش به پوکت می روند به این جزیره سر نمی زنند.

جزیره لون پوکت :

زمین این جزیره بیشتر از کوه و جنگل تشکیل می شود و قایق سواری که از خلیج چالانگ حرکت می کند از ساعت 8 الی 9 آماده هستند. این جزیره هم مانند جزیره های دیگر پوکت بسیار زیبا و دیدنی می باشد امام متاسفانه ایرانی هایی که برای گردش به پوکت می روند به این جزیره سر نمی زنند.

جزیره هی پوکت :

این جزیره هم ساحل شنی و مرجان های دریایی زیادی دارد و مسافران از ساحل راوای بعد از حدود 5 کیلومتر به این جزیره می رسند و اینجا مکان های استراحت وجود دارد. این جزیره هم مانند جزیره های دیگر پوکت بسیار زیبا و دیدنی می باشد امام متاسفانه ایرانی هایی که برای گردش به پوکت می روند به این جزیره سر نمی زنند.

جزیره مای تان پوکت :

این جزیره انواع مرجان های دریایی زیبا را دارد و آب دریا مناسب برای آب بازی و غواصی می باشد و در بالای جزیره مکان های استراحت وجود دارد.جزیره مای تان یکی از زیباترین جزیره های پوکت می باشد که اکثر ایرانیها برای گردشگری به این جزیره نمی روند چون نمی شناسند.

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.