درباره شانگهای

در سواحل شرق چین در دهانه رود سانگ تسه و بافاصله اندکی از اقیانوس آرام ،بزرگترین و پیشرفته ترین شهر ویکی از مهمترین بنادر چین با جمعیتی بالغ بر 23 میلیون نفر گسترده شده است .

این شهر را «شانگهای » به معنی «بر فراز دریا » نامیده اند اما بسیاری امروز آن را « جنگل آسمانخراش ها » بنای بالای 200 متر به ویژه برج تلوزیونی « مروارید شرق » با 486 متر ارتفاع ، طعنه بر مدرن ترین شهر های دنیا می زند .

شبهای شانگهای از زیبا ترین شب های چین است ،از این رو پیشنهاد میکنم برای یک آشنایی دلپذیر با مظاهر مدرنیته در چین ،شب هنگام را انتخاب کنید و در حالی که سوار بر قایق یا کشتی از رودخانه عظیم وسط شهر عبور میکنید، نمونه های بارز پیشرفت و تکنولوژی را غرق در نور و چراغانی بنگرید .

هرچند که بیشترین بخش جابه جایی در شانگهای با دوچرخه انجام میشود اما بیش از صد نوع خودرو در این شهر خواهید دید .

10 خط مترو ،نزدیک به هزار خط اتوبوس ، قطار های سریع السیر مغناطیسی ، 60هزار تاکسی و حتی 3 خط اتوبوس گردشگری ، حرکت در این شهر را روان و آسان کرده است .

شانگهای با گونه های مختلف اقوام که در خود جای داده و تعداد زیاد موسسات دانشگاهی به شهر روشنفکری چین معروف است . این شهر را به سبب فروانی مراکز خرید درآن « بهشت خرید » یا « پاریس شرق » نیز میگویند ....

معبد لانگا پاگودا :
معبد لانگا پاگودا :
شهر قدیمی زاجیاجیاو :
این معبد در پارک لونگوآ در جاده ای به همین نام واقع شده و به علت مراسم خاصی که در آن انجام میشود ، شهرت دارد . معبد لانگا پاگودا با 1700 سال قدمت و 20 هزار متر مربع مساحت ،قدیمی ترین و بزرگترین عبادتگاه شانگهای باشید . میتوانید مراسم مخصوص این معبد را ببینید . شهر قدیمی زاجیاجیاو :
شانگهای هپی والی :
اگر میخواهید ونیز ایتالیا را در شرق تجربه کنید ، باید این شهر را ببینید . این شهر 1700 ساله از مناطق مشهور چین است که در حومه شانگهای قرار دارد و برای جابه جایی در آن از قایق های مخصوص استفاده میشود . زاجیاجیا و به پل های بسیار زیبایش نیز معروف است شانگهای هپی والی :
باغ یو :
این پارک موضوعی جذاب و زیبا در 40کیلومتری غرب منطقه پایین شهر شانگهای ،منطقه ای وسیع و پهناور برای کشف موضوعات علمی ،فنی مهیج و سرگرم کننده است .

این پارک دارای مناطق مختلف ساحل آفتابی ، اوقات خوش ، ساحل طوفانی ، شهر معدن طلا ،ساحل شانگهای و سایر قسمت های تفریحی است

باغ یو :

این باغ با دیوار های سنتی و قرمز رنگ خود ،محلی برای جمع شدن مردم و تمرین ورزش چینی « کی گنگ » بوده است .

امروزه این محل در بخش قدیمی شانگهای به پارکی ملی تبدیل شده که از روی پل های سنگی آن برکه های پر از ماهی های کپور ، گیاهان بامبو و صخره های زیبا را میتوان دید.

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.