درباره پاتایا

مسابقات بوفالوی چون بوری(Chonburi Buffalo Races)
مسابقات بوفالوی چون بوری(Chonburi Buffalo Races)
مسابقه ی ماراتن پاتایا(Pattaya Marathon):
این مسابقه، هر سال در اکتبر (مهر) در جون بوری، بر پا می شود. در این فستیوال، - مسابقاتی میان بوفالوها با هم و با انسان برگزار می شود. در ضمن به سالم ترین و بهترین تزئین بوفالو، هدیه داده می شود.مسابقه ی ماراتن پاتایا(Pattaya Marathon):
فستیوال در پاتایا:
یک نوع مسابقه ای بین المللی که هر سال در ماه جولای در پاتایا برگزار می شود. دونده های زیادی از سرتاسر دنیا، مخصوصاً دونده های بومی، در این مسابقه شرکت می کنند.فستیوال در پاتایا:
فستیوال پاتایا چونبوری(Thailand Pattaya Festival Chonburi):
فستیوال پاتایا چونبوری(Thailand Pattaya Festival Chonburi):
فستیوال وان لای (Flowing Day)یا(Wan Lai):
فستیوالی یک هفته ای است که هر ساله با شروع فصل باران در ماه مه در پاتای برگزار می شود. در این فستیوال، موسیقی، رقص، آتش بازی و مسابقات ساخت قلعه و دژ شنی و ماسه ای برگزار می شود.فستیوال وان لای (Flowing Day)یا(Wan Lai):
فستیوال موسیقی پاتایا (Pattaya Music Festival):
هر ساله بین روزهای2013 ماه آوریل و در طول جشن سال نو، با برنامه هایی از جمله موارد زیر برگزار می شود ریختن آب روی دست بزرگ ترها و پدر و مادر بزرگ ها که بزرگترها آرزوی خوش بختی و سلامتی برای کوچک ترها می کنندشستن تصویرهای بودا در بعداز ظهر بعد از این کار آن آب را روی همدیگر میریزند ، ساخت پاگودای شنی و آواز خواندن و شوخی، برگزاری مناسک مذهبی و احترام به بزرگ ترها.فستیوال موسیقی پاتایا (Pattaya Music Festival):
فستیوال بین المللی خال کوبی(International Tattoo Festival):
هر سال به مدت سه روز(۲۳-۲۱) در ماه مارس (فروردین) در پاتایا برگزار می شود. در این فستیوال، گروه های موسيقي از جمله پاپ و INTERNATIONAL را ک، از اروپا و آسیا در آن شرکت می کنند. این فستیوال اولین بار در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد.فستیوال بین المللی خال کوبی(International Tattoo Festival):
جشنواره در پاتایا
برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ در پاتایا برگزار شد.این فستیوال چهار روز، استعدادهای هنرمندان خال کوبی از سراسر جهان ارائه میشود.جشنواره در پاتایا
جشنواره پاتایا(Pattaya Festival):
جشنواره پاتایا(Pattaya Festival):
جشن کوپراسای وان لای در بنگسانان(Koh Pra Sai Wan Lai Bangsaen):
این جشنواره، معمولاً در نیمه ی آوریل (اول اردیبهشت)، با قایقهای گل، رقابت برای انتخاب زیباترین دختر پاتای، مسابقه های ورزش های سنتی آبی، آتش بازی، ترقه بازی و نمایشگاه ها و اجراهای فرهنگی و هنری برگزار می شود.جشن کوپراسای وان لای در بنگسانان(Koh Pra Sai Wan Lai Bangsaen):
جشن بوم کلانگ بان و فاناتنیکوم بسکتور(Boom Klang Ban and Phanatnikhom Basketwave):
این جشنواره بر اساس سنتی قدیمی، در زمان سال نوی تایلندی برگزار می شود. در این مراسم، روستاییان مناطق مختلف گرد هم جمع میشوند. از جمله مراسم این جشن می توان به ساخت مجسمه های شنی، بازیها و ورزشهای بومی و ملی اشاره کرد.جشن بوم کلانگ بان و فاناتنیکوم بسکتور(Boom Klang Ban and Phanatnikhom Basketwave):
غذاهای محلی پاتایا:
این مراسم در طول سومین تا ششمین ماه تقویم قمری تایلندی برگزار می شود. مراسم مذهبی این جشن، شامل تقسیم غذا و اجراهای بازی های ملی استغذاهای محلی پاتایا:
چائنگ لون (Chaeng Lon):یک غذای محلی است که در آن پودر نارگیل را با دست ورز می دهند و در قالب کوچکی می ریزند؛ سپس آن را در چوبی فرو میبرند و روی زغال می پزند.
هوی چو(Hoi Cho):معروف ترین غذای این منطقه است که مادهای اصلی آن، نوعی خرچنگ دریایی به خصوصی است.خیزران میله های آماده
پاتایا (Pattaya)
کائولام(Khao Lam):غذایی اختصاصی و ویژه که از برنج چسبناک، شکر و نارگیل که درون ساقه های مخصوصی که از خیزران ساخته شده، پخته می شود.پاتایا (Pattaya)
پاتای، یکی از شهرهای جهان گردپذیر تایلند است و با مساحت 22.2 کیلومتر مربع، در ساحل شرقی خیلج تایلند، حدود ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک، واقع است. این شهر، آب و هوای گرم و مرطوبی دارد که به سه فصل گرم و خشک (نوامبر تا فوریه) (آبان تا دی)، گرم و شرجی (مارس تا می) (بهمن تا اردیبهشت) و گرم و بارانی(ژوئن تا اکتبر) (خرداد تا مهر) تقسیم می شود. به طور کلی پاتایا به سه بخش شمالی (Notth Pattaya), و جنوبی (South Pattaya)وجنوبی(South Pattaya) تقسیم می شود. طبق آمار سال ۲۰۰۹، این شهر، ۱۸۲، ۱۰۵ نفر جمعیت دارد و تراکم جمعیت آن، ۴۶۹۹ نفر در هر کیلومترمربع، بوده است. نام پاتايا،مارشی نظامی پادشاه تایلند همراهان او، قبل سقوط پايتخت قدیمی(توسط برمه ایهای در سال ۱۷۶۷) گرفته شده است. زمانی که ارتش پادشاه فرایا تاک(Phraya Tak) به نزدیکی پاتایای امروزی رسیدند، با نیروهای فرمانده نایکلوم (Nai Klom)، که سعی داشت از ورود او جلوگیری کند، برخورد کردند؛ اما وقتی دو فرمانده، رو در روی یکدیگر قرار گرفتند، فرماندهی نای کلوم، از عظمت و انضباط ارتش پادشاه، حیرت زده شد و فهمید که محاصره شده است. مکانی که دو ارتش در آنجا با یکدیگر مواجه شدند، بعدها تاپ فرایا(Thap Phraya) نامیده شد، که به معنای ارتش فرایاست. این نام بعدها فاتایا (Phattaya) شد که به معنای وزش باد از جنوب غربی به شمال شرقی در شروع فصل بارندگی است. امروزه، تلفظ ساده تر شده و به پاتایا تبدیل شده است. در قرون گذشته، پاتایا فقط یک دهکده ای کوچک ماهی گیری بوده است؛ اما بعد از این که اولین گروه نظامیان آمریکایی در سال ۱۹۶۱، زیبایی آن را کشف کردند، پاتایای خفته، به مهم ترین و نخستین ساحلی تبدیل شد که سالانه صدها هزار بازدید کننده را مجذوب خود می کند به طوری که در سال ۲۰۰۵، حدود ۵/۵ میلیون بازدید کننده، .3 این شهر ساحلی دیدن کرده اند. سال ۱۹۷۶، این شهر ساحلی، طبق قوانین تایلند، به عنوان شهر به ثبت رسید. به هر حال، ساحل پاتایا که در سراسر آن کلبه های ماهیگیران دیده می شد، طوری عوض شده است که اکنون محل بهترین هتل ها، فروشگاه ها و مراکز تفریحی است. قایق های ماهی گیری به قایق های جهانگردی تبدیل شد و سواحل طلایی پاتیا، پر از شناگران و افرادی شد که برای استفاده از آفتاب دریا از سراسر جهان به آنجا می آیند.آب و هوای پاتایا برای دوستداران آفتاب و ورزش های آبی,بهترین شرایط را دارد و امکان هر نوع فعالیت ورزشی و تفریحی مرتبط با آب در آنجا موجود است.

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.