درباره کیپ تاون

کیپ تاون دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی و مرکز استان کیپ شرقی است .این شهر از نظر نظام اداری قانون گذاری در آفریقای جنوبی مرکزیت ویژه ای دارد .

پارلمان آفریقای جنوبی در این شهر قرار دارد . این شهر در جنوب غربی کشور در کنار دماغه امید نیک و دقیقا در جنوبی ترین بخش های قاره آفریقا قرار گرفته است . کیپ تاون نیز دارای شهرت جهانی دارد مزارع شهر کیپ تاون نیز دارای شهرت جهانی است .

و این شهر در مجموع شهری نمادین و شبه مقدس در کشور های آفریقای جنوبی است و مردم آفریقای جنوبی به این شهر علاقه ای وافر دارند

مراکز خرید کیپ تاون:
این شهر در جنوب غربی کشور در کنار دماغه امید نیک و دقیقا در جنوبی ترین بخش های قاره آفریقا قرار گرفته است . کیپ تاون نیز دارای شهرت جهانی دارد مزارع شهر کیپ تاون نیز دارای شهرت جهانی است .

و این شهر در مجموع شهری نمادین و شبه مقدس در کشور های آفریقای جنوبی است و مردم آفریقای جنوبی به این شهر علاقه ای وافر دارند.مراکز خرید کیپ تاون:

فرودگاه کیپ تاون :
خیابان های عریض کیپ تاون به همراه فروشگاه های مملو از کالا مکانی مناسب برای خرید است ،بعضی از این فروشگاه ها و شاپینگ سنتر ها «shappikg centers » عبارتند از وی اند ای واتر فروت « V & A WATERFRONT » کانال واک «canal walk » استادیوم آن مین «stadium on main » روندبوش « rondebosch » تاورن آ د سیز « tavern of the seas » تیگر ولی « tygervalley » و گرین پوینت مارک « green point market » فرودگاه کیپ تاون :
حمل نقل عمومی کیپ تاون :
فرودگاه بین المللی کیپ تاون دومین فرودگاه بزرگ آفریقای جنوبی و سومین فرودگاه بزرگ قاره آفریقا است .

این فرودگاه آشیانه مرکزی شرکت هواپیمایی ساوت افریکن ایرویز « south African airways » و دروازه ورود گردشگر به آفریقای جنوبی است .

تا اواسط ده 90 میلادی این فرودگاه به یاد نخست وزیر اسبق این کشور ، به فرودگاه دانیل مالان معروف بود .

فرودگاه بین المللی کیپ تاون پنج ترمینال دارد و هم اکنون دو ترمینال نخست ، ویژه پرواز های ورودی و خروجی بین المللی است .

حمل نقل عمومی کیپ تاون :

تاریخچه کیپ تاون :
استفاده از اتومبیل شخصی و تاکسی رایج ترین روش جابه جایی در این شهر میباشد و اجاره اتومبیل بهترین گزینه است.

حمل نقل عمومی در این شهر بسیار نادر و اغلب ناقص است . این شهر مترو ندارد ولی به جای آن از سیستم تراموایی قوی و کارامدی بهره مند است > در این شهر تاکسی به سختی پیدا میشود و با وجود مجهز بودن تاکسی ها به سیستم تاکسی متر ، قیمت ها توافقی است .برای به خدمت گرفتن تاکسی بهتر است از محل اقامت خود تا شرکتهای تاکسی رانی تماس بگیرید تا برای شما تاکسی بفرستند که در این صورت نرخ بر اساس تاکسی متر محاسبه میگردد

تاریخچه کیپ تاون :

اقتصاد کیپ تاون :
گرچه عمر قدیمی ترین نشانه های حضور انسان در کیپ تاون به 12000 تا 15000 سال قبل برمیگردد و واسکودوگاما هم در سال 1497 چیز هایی در مورد دماغه امید نیک نوشته شده است ، اما در قرن 16 میلادی بود که پای کشتی های تجاری اروپایی به سواحل کیپ غربی باز شد و بعد تر هم کمپانی هلندی هند شرقی کارکنانش را به کیپ تاون فرستاد تا لنگر گاهی برای توقف تجدید آذوقه کشتی هایی که از این مسیر راهی هند شرقی بودند بسازند .

وقتی در اواخر قرن هجدهم کیپ به دست انگلیسی ها افتاد ، طولی نکشید که کشف معادن الماس و هجوم جویندگان طلا مهاجرانی را از سراسر اروپا به کیپ کشاند در دوره آپارتاید ، دولت آفریقای جنوبی مناطق مسکونی کیپ تاون را هم مثل دیگر شهر های این کشور بر بر اساس رنگ پوست ساکنانشان مرز بندی کرده بود که آثار این تفکیک تبعیض آمیز بوده را هنوز هم درون شهر میبینید . اما کیپ تاونی ها به سادگی زیر بار تبعیض نرفتند و این شهر را نقطه آغاز جسورانه چهره هایی مثل نلسون ماندلا بود و بسیاری از دیدنی های امروز کیپ تاون در واقع یادگاری ها و روایان آن مبارزه ها هستند .

اقتصاد کیپ تاون :

ساختار کیپ تاون :
کیپ تاون دارای شرکت های بزرگ تجاری است که بیشتر در زمینه های حمل نقل معماری ساختمان سازی پتروشیمی استخراج نفت و گاز در سواحل اقیانوس اطلس استخراج معادن و کشتی سازی مشغول به فعالیت میباشد .

کیپ تاون مرکز مهم گردشگری در آفریقای جنوبی است به طوری که سالانه بی از 1,5 میلیون توریست بین المللی از این شهر بازدید به عمل می آورند .

ساختار کیپ تاون :

کیپ تاون امروز با بنا های کهن که در دوران حاکمیت هلندی ها و انگلیسی ها در این شهر ساخته شده عجین شده و یکی از مشهور ترین بنا های تاریخی این شهر قلعه امید نیک است که تاریخ ساخت آن را به سال 1666 باز میگردد .

بسیاری از خانه های کیپ تاون جالب و دلپذیر به شیوه و سبک خانه های پارلمانی است و چندین موزه و کلیسای جامع و مسجد و رصد خانه سلطنتی و دانشگاه در نزدیکی این شهر واقع شده است .

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.