دیدنی های پوکت

پوکت فانتازیا تایلند :

آیین های سنتی در تایلند گویای تاریخ و فرهنگ قدیمی این کشور است. برای معرفی شایسته این فرهنگ تالارهای مجلل در پوکت ساخته شده که پوکت فانتازیا نام دارد. این جا گنجایش ۳۰۰۰ نفر را دارد و در آن مراسم آیینی و هر آنچه که نزد مردم این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است به نمایش درمی آید و یکی از جاذبه های مطرح گردشگری در پوکت است. فیل از نمادهای مردم تایلند است که در صنایع دستی این کشور به وفور یافت می شود.

به همین منظور ستونهای عظیم پوکت فانتازیا مزین به مجسمه فیل های بلند قامتی است. در مجموع 999 مجسمه فیل در معماری پوکت فانتازيا به کار رفته است. این مجموعه توانست جایزه بهترین جذابیت را از وزارت گردشگری تایلند برباید.

صخره های کله قندی در خلیج فانگ نگا تایلند :

دو حوزه ساحلی یکی سواحل شنی در غرب و خلیج فانگ نگا در جنوب كانون غواصی در تایلند است. از خلیج فانگ نگا سوار بر شناور تفریحی می شوند تا از زیبایی های این خلیج دیدن کنند. صخره های متعدد و برآمده ای از دل اقیانوس از

دوردست نمایان می شود. اینها نوک قله کوه هایی هستند که بخش وسیع آن در دل|قیانوس جا خوش کرده اند. حالا هر کدام از این صخره ها جزیره های کوچکی شده اند که در آنها زندگی نباتی و جانوری جریان دارد. البته این صخره ها عمدتاً مسکونی نیستند، اما برای دیدن برخی از آنها می توان با قایق های تک نفره راهی شد. کشتی تفریحی به مقصد جزیره جیمز باند در میانه راه توقف می کند و در وسط دریا قایق های "کانو" که گنجایش حداکثر ۳ نفر را دارند آنها را به اعماق این صخره ها می برند. از دالان های باریک که به راستی مناظر شگفت انگیزی را در ذهن حک می کند به آرامی می گذرند.

این صخره ها در شرایطی قرار گرفته اند که با جزر و مد آب دریا بالا و پایین میروند. چنانچه بخت با شما یار باشد و عمق آب کم، امکان دارد تا با کانو از دالانهایی عبور کنید و به تالارهای پروسعتی در دل صخره ها برسید که سکوتی اعجاب انگیز شما را در بر بگیرد. در بالای صخره ها در آن دوردست ها صدای میمون ها از بالای درختان و مشاهده برخی سخت پوستان با شکل های عجیب و غریب آدمی را به وجد می آورد.

در میان صخره های کله قندی با سنگ هایی که طبیعت به زیبایی تراش داده است دستفروشان بساط صنایع دستی و زیورآلات بدلی پهن کرده اند. یک ساعتی فرصت دارید تا در این جزیره کوچک گشتی بزنید. از تپه ماهورها بالا و پایین بروید و عکاسی کنید.

سیمان کاباره پوکت :

این کاباره ها در ساحل پاتانگ خیابان سیریراچ برگزار می شود و این نوعی بازی توسط مردان اجرا می شود و با نور و صدا و رنگارنگ نمایش داده می شود. برنامه نمایش 2 دوره برگزار می شود 30/19 و 30/21 می باشد.

پوکت فانتاسلی پوکت :

این مکان در ساحل کامالا قرار دارد و اینجا با جاذبه های فرهنگی شناخته می شود و با ارائه هنر و فرهنگ تایلند که با تکنولوژی مدرن نمایش داده می شود. رستوران و سوغات فروشی و صنایع دستی اتاق بازی در آن قرار دارد. نمایش جالب و دیدنی عبارت است از نمایش و فرهنگ آن و با استفاده از تکنولوژی ویژه می باشد

جزیره یویای پوکت :

این جزیره در شهر پانگوا قرار دارد ولی از طریق پوکت به این استان راحت تر می رسیم. این جزیره دارای ساحلی مناسب برای آب بازی می باشد. بالای جزیره روستایی است که ماهیگیران زندگی می کنند و مهمان خانه ها وجود دارد و گردشگران می توانند وضعیت زندگی مردم را ببینند. با مشارکت در فعالیت روزمره مانند : ماهی گیری و دوچرخه سواری و مطالعه در طبیعت زندگی آنها را ببینند. هتل خصوصی هم برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد. حرکت از جزیره پوکت با قایق سواری از بندر بانرونگ به این جزیره از ساعت 8 و 11 مهیا می باشد. زمان حرکت قایق با جریان موج دریا تغییر می کند.

جزیره بان پوکت :

این جزیره کوچک در پوکت قرار دارد و دارای ساحل شنی و مناسب برای آب بازی است. سفر به این جزیره یک روز از صبح تا شب است. و مسافران می توانند قایق سوار شوند که این قایق ها از ساحل واوای یا لیم کا حرکت می کند و مدت زمان تا به مقصد حدود 10 دقیقه می باشد. مکان برای استراحت ندارد. علاوه بر این جزیره ها جزایر دیگری در دیگر استان ها ی پانگوا ، کرابی و شهر ساتون برای جذب گردشگری وجود دارد.

شام در کشتی در پوکت :

سفر با کشتی بر روی رودخانه چائوپرایا در بانکوک، شیوه خوبی برای تماشای جاذبه های ونیز شرق است. این عنوانی است که اروپاییان در مورد بانکوک به کار می برند زیرا علاوه بر جریان داشتن رودخانه چائوپرایا Chao Phraya در این شهر، کانال های بسیاری نیز در آن وجود دارند. صرف شام بر روی کشتی گراند پرل Grand Pearl در فضای آرام این رودخانه و به دور از هیا هو و شلوغی بانکوک، تجربه ای به یاد ماندنی برای گردشگران است. اینکشتی شامگاه از لنگرگاه ریورسیتی River City حرکت کرده و پس از صرف شام در نور شمع و همراه با مناظر زیبا، از زیر پل رامای هشتم دور زده و به لنگرگاه باز می گردد.

سفر با قایق پاروئی کایکینگ درپوکت :

سفر با قایق پاروئی کایکینگ درپوکت

kayaking یکی از جاذبه های جزیره فی فی می باشد. که بسیار جالب و تفریحی است.

محل غواصی در جزیره فی فی پوکت:

بخشهای جنوبی این جزیره به سبب وجود مرجان ها زیبا و عمق زیاد برای غواصی بسیار مناسب است.

غار واکینگ کیو در پوکت:

غار واکینگ کیو در جزیره فی فی کوچک واقع و به مساحت 2/3 کیلومتر مربع می باشد و نام آن را از نقش های روی دیوار غار گرفته اند.

جزیره فی فی در پوکت :

این جزیره یکی از زیباترین جزایر گرمسیری جهان و اصلی ترین جاذبه های توریستی تایلند می باشد سراسر جزیره فی فی را صخره های آهکی و ساحل شنی و غارهای پنهان پوشانده است ، از پوکت به این جزیره روزانه قایق های زیادی روانه می شوند فی فی در 48 کیلومتری پوکت می باشد و کلا ششجزیره را شامل میباشد که دو جزیره مهم فی فی کوچک و فی فی بزرگ از مهم ترین جزایر مهم فی فی می باشند در فی فی بزرگ مسلمانان تایلند زندگی می کنند.

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.