• شما اینجا هستید
  • تورهای مسافرتی نیلوفرانهنیلوفرانه
  • تورهای مسافرتی نیلوفرانهغذاهای محلی و صنایع دستی هند

غذاهای محلی و صنایع دستی هند

غذاهای محلی
صنایع دستی هند
یکی از مشخصات اصلی غذاهای هندی تند و تیز بودن انهاست و بیشتر مورد علاقه ی کسانی ست که غذاهای تند و تیز دوست دارند . فلفلی که در غذاهای هندی استفاده می شود فلفل سیاه که در سرزمین هند کاشت می شود . فلفل سیاه علاوه علاوه بر اینکه به غذاهای هندی طعم تندی می بخشد , عطر خاصی هم دادرد .مردم شمال هند عادت دارند غذاهاییی باتندی کمتر بپزند و تند ترین غذاها مربوط به جنوب هند است .

هندوها رسم دارند با دست غذا بخورند و این رسم در بین ثروتمندان هندی هنوز اصالت خود را حفظ کرده است ظرف های غذای انها معمولا یک سینی گرد و صیقلی شده است به نام تالی tali که چندان هم ظرف بزرگی نیست . خانواده های ثروتمند تالی های از جنس طلا و نقره دارند ولی تالی های از جنس مس و روی و برنج هم در بین هندی ها رایج است .

از جمله معروف ترین و لذیذترین غذاهای هند می توان به خورش کاری ,چاول گوشت ,چاول مرغ و چاول ماهی ,سنبوسه ,چپانی ,پاپدوم ,شیر برنج شیرین ,گلاب جامان، چوته کفته ,دال عدس و ..... اشاره کرد .

صنایع دستی هند

هند کشوری غنی از لحاظ سنت ,, رنگ و زبان است و امروزه صنایع دستی هند با تواید و صادرات انبوه ,طرفداران بسیاری پیدا کرده و جایگاه مناسبی را در بازارهای بین المللی در سطح جهان به خود اختصاص داده است . از ویژگی های اصلی صنایع دستی هند پیوستگی گسترده ی ان با زندگی روزمره مردم و پاسخ گویی به نیازهای انان از جنبه های مصرفی و تزیینی و مذهبی است .

بهره گیری از چوب , سنگ و فلزات مختلف و شیشه و گل و حتی سرامیک سبب شده است که صنایع دستی این سرزمین در سطح جهان بی همتا باشد . از صنایع دستی مطرح هند می توان به گلدان , شمعدانقلمدان و ظرف های دست ساز , پارچه بافی ,تزیینات روی پارچه مانند زری دوزی ,قلاب دوزی ،تکه دوزی ،شال بافی ،ابریشم بافی ،ملیله دوزی ،سرمه دوزی ،ساخت و تزیین ساری های مجلل ،تهیه و تولید جواهر الات سنتی و مدرن اشاره کرد

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.