مراکز خرید استانبول

بسیاری از ایرانی ها استانبول را به قصد خرید انتخاب میکنند به ویژه خرید پوشاک و البسه با پارچه های ترک که یکی از بهترین دوخت ها را در دنیا دارند.استانبول با دارا بودن مراکز خرید زیاد میان همه علاقه مندان به خرید در دنیا محبوبیت دارد .
یکی از مراکز خرید استانبول , مرکز خرید آک مرکز است. این مرکز خرید شامل فروشگاه های پوشاک زنانه، مردانه، بچه گانه، انواع اسباب بازی، عینک وسائل الکترونیک و اصولا هرچه که شما بخواهید می باشد.
یکی از بازارهای خوب استانبول جهت خرید، بازاری سقف دار است به نام بازار کاپالی چارشی .در این بازار بیش از چهارهزار مغازه و بوتیک وجود دارد. بر اساس نظر کارشناسان بازار کاپالی چارشی یکی از مراکز مهم خرید در شهر استانبول است. هنرهای دستی، قالیچه، ظروف سرامیکی، برنجی و بسیاری دیگر از این دست در بازار کاپالی چارشی به چشم میخورد. در قسمت غربی این بازار که همان دربدستان قدیمی است انواع اشیا عتیقه نیز به فروش میرسد.
جالب است بدانید که یکی از سوغاتی های ترکیه که به همه نقاط دنیا صادر میشود قلیان است، قلیان که در کشورهای اروپایی به شیشه معروف است از ترکیه به صورت سوغاتی و یا به گونه های مختلف صادر میشود.
بازار دیگری به نام می سر چارشی نیز در استانبول میباشد که به طور تخصصی به فروش ادویه جات میپردازد.فضای این بازار پر از ادویه جات مختلف که بوی آن ها به مشام می رسد.
در بازار هنرهای استانبول همانند مدرسه محمد افندی که در قرن هجدهم بنا شده و یا مدرسه جعفر آقا که مربوط به قرن شانزدهم است نیز شما میتوانید از صنایع دستی هنرمندان بزرگ بهره بگیرید.
اما شاید مهمترین خرید استانبول پارچه، پوشاک و البسه است.برای خرید پوشاک و پارچه بهترین نقطه خیابان استقلال، خیابان جمهوریت و خیابان روملی است.
خیابان استقلال از جمله معروفترین خیابان های شهر استانبول است که یک سر آن به میدان تقسیم یا تکسیم می رسد.
مرکز خرید آتاکوی گالریا در منطقه آتاگوی و مرکز خرید کاروسل را نیز نباید از قلم بیاندازید، که آخرین دست آوردهای صنعت پوشاک، کیف و کفش در آن به چشم می خورد. اما خرید در استانبول به اینجا ختم نمیشود.
مراکز خرید از جمله پاساژ اطلس، مرکز خرید کاپیتول در بخش آسیایی استانبول، خیابان بغداد و خیابان بهاریه نیز برای خرید حائز اهمیت هستند.
زمان حراج های استانبول
بازار صحاف ها(که ترک ها به آن صحالفلار می گویند) و چنیار آلتی در منطقه بیازیت از جمله مراکز خرید دیگر است.زمان حراج های استانبول
1- سال نو میلادی

2-عید قربان

3-عید فطر

7-4 ژوئن تا 29 ژوئن(17 خرداد تا 8 تیر)

5- 18 مارچ تا 26 آپریل (29 بهمن تا 6 فروردین)

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این مقاله وجود ندارد.