وضعیت اقتصاد مالزی

موضوع خبر :

وضعیت اقتصاد مالزی

خلاصه خبر :

ضعیت اقتصاد مالزی مثل هر اقتصاد دیگر بسته به عوامل مختلفی می باشد که گردشگری و توریسم یکی از آنها می باشد.

متن خبر :

وضعیت اقتصاد مالزی مثل هر اقتصاد دیگر بسته به عوامل مختلفی می باشد که گردشگری و توریسم یکی از آنها می باشد. گردشگری مالزی طی سالهای اخیر بدلیل سوانح هوائی که برای خطوط هواپیمایی مالزی رخ داده باعث افزایش نگرانی شد برای گردشگرانی که مالزی انتخاب مقصد گردشگریشان بود.

بر اساس آمار ورودی توریستهای خارجی به مالزی با کاهشی ۳۰ درصدی مواجه بوده است. به همین خاطر زمزمه هایی مبنی بر بازگشت اعطای ویزای سه ماهه به ایرانیان به گوش می رسد. تصمیمی که با وجود نزدیکی فرهنگی و مذهبی ایرانیان و مالایی ها و همچنین مشکلات گردشگری در ترکیه بدلیل ناامنی احتمالا ایرانیان بیشتری از این تصمیم استقبال نمایند.

اما مشکل دیگر اقتصاد مالزی افزایش نرخ تورم در مالزی می باشد که حتی از پیش بینی کارشناسان اقتصادی مالزی نیز فراتر رفت!

بر این اساس روزنامه مالای میل گزارش داده است که جولای سال جاری میلادی نرخ تورم در مالزی به ۳٫۳ درصد افزایش پیدا کرده است در حالی که پیش بینی کارشناسان اقتصادی مالزی برای نرخ تورم رقم ۲٫۹ درصد بود.

گمانه زنی ها درباره عوامل افزایش نرخ تورم در مالزی مواردی همچون کاهش ۱۴ درصدی قدرت برابری رینگیت در برابر دلار، افزایش هزینه واردات بدیل کاهش ارز رینگیت، افزایش قیمت‌ها در ماه رمضان، تعطیلات عید فطر دلیل اصلی افزایش نرخ تورم مالزی در این ماه بوده است.

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این خبر وجود ندارد.