0602_cloud-computing-intro_485x340.jpg
81751650-70149907.jpg
IMG_30531.jpg
0602_cloud-computing-intro_485x340.jpg 81751650-70149907.jpg IMG_30531.jpg

گردشگر اسپانیایی در یاسوج نجات یافت

موضوع خبر :

گردشگر اسپانیایی در یاسوج نجات یافت

خلاصه خبر :

با همدلی مسئولان گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان شهید بهشتی یاسوج و نیروی انتظامی مستقر در ورودی پل بشار، یک گردشگر اسپانیایی نجات یافت.

متن خبر :

با همدلی مسئولان گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان شهید بهشتی یاسوج و نیروی انتظامی مستقر در ورودی پل بشار، یک گردشگر اسپانیایی نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی یاسوج، گردشگر اسپانیایی که با دوچرخه وارد شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد شده بود هنگام استراحت در پارک ساحلی این شهر، دچار فشار از ناحیه معده شده و امکان ادامه راه را از دست می دهد.

ماموران نیروی انتظامی مستقر در ورودی پارک یاسوج با مشاهده این صحنه، مارک دلگادوگواردیا را به بیمارستان انتقال می دهند و با کمک پرسنل زحمتکش بیمارستان شهید بهشتی عمل جراحی (آپاندیس) بر روی این گردشگر انجام شد و چند ساعت بعد از بیهوشی به بخش مراقبت‌ها ویژه انتقال داده شده است.

دلگادوگواردیا شهروند بارسلونا اسپانیا، پس از به هوش آمدن از اقدام به موقع ماموران نیروی انتظامی و مسئولان گردشگری استان تقدیر کرد و گفت: تبلیغات منفی در رابطه با ایران در کشورهای غربی، ذهنیت بسیار بدی برای شهروندان اروپایی ایجاد کرده است، اما من از زمان حضور در کشور شما شاهد مهمان نوازی و خوشرویی مردم و مسئولان بودم.

وی ادامه داد: زمانی که به اسپانیا بازگردم به تمام دوستانم و خانواده ام خواهم گفت که به ایران سفر کنند و این کشور زیبا را ببینند.

یادآور می شود با هماهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، اتاق ویژه ای برای مراقبت از این گردشگر اسپانیایی در اختیار وی قرار گرفته است.

احترام به گردشگر و ایجاد زیرساختها نقش بسزایی در توسعه گردشگری دارد

محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و دبیر کارگروه گردشگری استان، از عملکرد نیروی انتظامی و پرسنل بیمارستان شهید بهشتی یاسوج در اقدام به موقع در رابطه با کمک به گردشگر اسپانیایی تقدیر کرد.

وی اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و رویکرد اعتدالی این دولت، گردشگران خارجی تمایل بیشتری برای سفر به ایران نشان دادند، احترام به گردشگر و فراهم کردن زیر ساخت‌ها برای رونق این صنعت نقش بسزایی در اقتصاد کشور خواهد داشت.

مدیرکل گردشگری کهگیلویه وبویراحمد یکی از راه‌های برون رفت از مشکلات اقتصادی حاکم را گردشگری دانست و گفت: در بحث صنعت گردشگری یکی از عوامل مهم افزایش جذب گردشگر، فرهنگسازی و ارائه آموزش‎های لازم در بخش های خصوصی و عمومی و دولتی است.

باقری تصریح کرد: اگر آموزش‎های عمومی و تخصصی به صورت کاربردی در سطح جامعه ارائه شود، می‌تواند تعادل در سفر را برای مردم و گردشگران به همراه داشته باشد و از سوی دیگر برای پذیرایی از گردشگران خارجی نیز با آمادگی بیشتری وارد عمل می‌شویم.

گفتنی است، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با همراهی مسئولان این اداره با حضور در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج در جریان وضعیت سلامتی این گردشگر اسپانیایی قرار گرفت.

منبع خبر :

میراث آریا

مقاله های مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط با این خبر وجود ندارد.