• شما اینجا هستید
  • تورهای مسافرتی نیلوفرانهنیلوفرانه
  • تورهای مسافرتی نیلوفرانه10 حقیقت جالب در مورد روسیه

10 حقیقت جالب در مورد روسیه

طولانی ترین راه آهن دنیا

راه آهن سیبری با داشتن ورودی به همه راه های سراسر کشور، تنها راه آهن طولانی در دنیاست.. این راه آهن 9200 کیلومتری ( 5700 مایل) در مسکو (واقع در روسیه اروپایی) حرکت میکنه و از آسیا عبور میکنه.. سپس به پورت اقیانوس آرام در ولادی وستک میرسه و بلاخره ای سفر طولانی و باور نکردنی پایان پیدا میکنه.. کل سفر بدون توقف 152 ساعت و 27 دقیقه وقت میگیره…

بزرگترین مک دونالد دنیا

اگه شما هم یکی از طرفدارای قوس طلایی معروف هستین، روسیه بهترین انتخاب واسه سفره.. بزرگترین رستوران های مک دونالد دنیا،توی این کشور هستن.. با 700 تا صندلی. یه ساختمون بزرگتر، با 1500 صندلی برای برگزاری بازی های المپیک 2012 در لندن، انگلستان ساخته شد ولی به طور موقت بود و پس از افتتاح به کل تعطیلش کردن. ( بعد از برگزاری بازی های المپیک).

زنان در برابر مردان

تعداد زنان در روسیه تقریبا10 میلیون بیشتر از مردان هستش.. این عدم تعادل به دلیل کشته شدن بسیاری از مردها در جنگ جهانی دوم شکل گرفت..

سنت حلقه ازدواج

بسیاری از روس ها، بر اساس سنت، حلقه ازدواج رو در انگشت حلقه دست راست خودشون میندازن.. کشورهایی مثل اوکراین، لهستان، گرجستان، آلمان، اسپانیا، اتریش، هند و یونان سنتی مشابه به همین رو دارن..

خرافات در مورد گل

10 گل رز؟ نه ممنون… توی روسیه مردا هیچوقت به زناشون حتی یه گل هم نمیدن!!! از نظر اونا بدشانسی میاره و با تشییع جنازه همراه میشه!!!

بزرگترین کشور منطقه

روسیه بزرگترین کشور منطقه در دنیاست.. مساحتش 17075400 کیلومتر مربع هستش و حدود یک نهم کل زمین رو در بر میگیره.. این مساحت روسیه 1.8 برابر از ایالات متحده آمریکا بزرگتره..

محل زندگی میلیاردها

مسکو بیشترین ساکنین میلیارد رو نسبت به سایر شهرهای دنیا داره.. در مجموع 74 میلیاردر در محبوب ترین شهر دنیا زندگی میکنن که 3 برابر نیویورک هستش..

دومین تولید کننده بزرگ نفت در دنیا

از سال 2012، روسیه دومین تولید کننده بزرگ نفت در جهانه و روزانه 9900000 بشکه نفت خام تولید میکنه.. عربستان صعودی با تولید 10900000 بشکه نفت خام در روز مقام اول رو داره.. پیش بینی میشه تا سال 2020 آمریکا از هر دوی این کشورها پیشی میگیره.. ( در حال حاضر آمریکا جایگاه سوم رو داره).

سریع ترین وسایل نقلیه

سیستم شگفت انگیز متروی مسکو، سریع ترین وسیله حمل و نقل است.. در ساعات شلوغی، قطار برای هر 90 ثانیه برنامه ریزی شده.. تخمین زده شده ، روزانه 9 میلیون مسافر سوار مترو میشن.. مترو سنت پترزبورگ هم عمیق ترین متروی دنیاست که در عمق 100 متری هستش..

فرهنگ دست دادن

روس ها هرگز در درگاه با هم دست نمیدن!! اونا معتقدند بدشانسی میاره و به یه دعوای بزرگ منجر میشه!!

مقاله های مرتبط

title دیدنی های مسکو
title آب و هوای روسیه
title دیدنی های سن پترزبورگ
title 9 غذای خوشمزه روسی
title مراکز خرید روسیه