جزیره کیش

جزیره کیش

جزیره زیبای کیش جزیره ای است نقره ای، آفتابی با آسمانی آبی که همین ویژگی ها، جزیره را به مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است. وسعت جزیره کیش به 90 کیلومتر می رسد که در 300 کیلومتری بندرعباس واقع شده است .
میلیون ها سال پیش شبه جزیره عربستان بر اثر حرکت قاره ها و فشار آنها همراه با صفحه قاره آفریقا به سوی شمال حرکت کرد و از آفریقا جدا شده وبه آسیا متصل گردید.
آب و هواى جزيره کيش گرم و مرطوب است. به‌ طور متوسط 27 درجه سانتى‌ گراد می باشد .
جزیره کیش دارای مرکز تجاری بسیار زیاد و متنوعی از جمله بازار پردیس ، بازار مریم و ... می باشد .
سفرهای نیلوفرانه با چارتر کردن پروازهای روزانه به مقصد تهران به کیش و بلیط چارتری کیش به تهران ارائه دهنده بلیط چارتری ارزان قیمت میباشد.
ساحلي نقره اي، آفتابي درخشان، آسماني آبي، آبهايي نيلگون، هوايي پاک و آرامشي بي نظير، جزيره کيش را به مرواريد خليج فارس تبديل کرده است. يكى از شگقتيهاى جزيره مرجاني كيش، سواحل آن است سواحلي نقره فام.
در غرب جزيره يك كشتی عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه به كشتی يونانِی معروف است. در يكي از روزهاي گرم تابستان سال ۱۳۴۵، بوميان جزيره كيش ناگهان كشتی عظيم‌الجثه‌ای را كه در نزديكي روستاي باغو به گل نشسته بود، ديدند. هنوز پس از گذشت سال‌ها دليل به گل نشستن اين كشتی در پس پرده‌اي از ابهام است اما گفته مي‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دريايی در سواحل جزيره كيش اين اتفاق روی داده است.
در فاز یک پارک به مساحت حدود 41 هزار متر مربع با مسیرهای پیاده رو، آلاچیق ها و محل های پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران است و از ویژگی های فاز یک پارک آن است که جنب مسجد خاتم الانبیا، نمازخانه ساحلی، بازار عرب ها، کتابخانه عمومی، بازار ماهی فروشی و تماشای ماهی های تازه جنوب مسیر دوچرخه، چند بوفه و چایخانه قرار دارد.
مجموعه ورزشی، تفریحی و توریستی پارس سافاری کیش با هدف توسعه گردشگری و ایجاد محیط مفرح و سالم برای تمام رده های سنی به خصوص جوانان و گردشگران جزیره زیبای کیش شکل گرفته است. این مجموعه اولین برگزارکننده تورهای سافاری صحرا در ایران می باشد و به همت مهندسین و متخصصین ایرانی طراحی و ساخته شده است.
بقاياي شهر حريره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر کیش ، قابل ديدن است. طبق نظر سازمان ميراث فرهنگی ، شهر حريره هشتصد سال قدمت دارد. گستره پستی و بلندیها و خرابه‌های شهر قديمی حريره حدود ۱۲۰ هكتار وسعت دارد و روزگاری شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده است.