روسیه

روسیه

روسیه کشوری از مناظر وسیع، زندگی‌ پر جنب و جوش، تضاد زیبا، و مردم خون گرم. با توجه به یک فضای بسیار زیاد از ۹۰۰۰ کیلومتر از غرب به شرق و ۵۰۰۰ از شمال به جنوب، و با ملیت‌ها و ادب و رسوم مختلف را دارد. روسیه را اغلب پل میان اروپا و اسیا می‌دانند هم از لحاظه جغرافیایی و هم جامعه شناختی‌. از زمان‌های قدیم تا به حل، روسیه تغییرات زیادی را به خود دیده است. در دوران باستان، اسلاو‌ها ، قبایل فین ها، تاتار ها، راه خود را ازطریق روسیه سخته بودند و این ترکیبی‌ از کشورها و سنت‌های متفاوت و فرهنگ منحصر به فرد روسیه
سن پترزبورگ در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک و در کناره ی رود یوا واقع می باشد. شهر زیبای سن پترزبورگ در سال ۱۷۰۳ با نظارت پتر کبیر طراحی و ساخته شد و از سال ۱۷۰۳ تا ۱۹۱۸ پایتخت کشور روسیه بود. مدتی پتروگراد نامیده می شد ( سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۴ میلادی ) و پس از سرنگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین، لنینگراد نامیده شد ( از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۹۱ – زمان حکومت اتحاد جماهیر شوروی ) و با از بین رفتن شوروی در این کشور دوباره با نام پیشینش خوانده شد. در زمان قاجار، ایرانی‌ها سن پترزبورگ را به صورت عامیانه پتل پورت می گفتند و آن را در مثل‌ها به عنوان یکی از دورترین نقاط دنیا به کار می بردند.
آشنایی با شهر مسکو مسکو پایتخت کشور فدرال روسیه است که حدود دوازده میلیون جمعیت دارد و نامه خود را از روی رودی که در کنار آن جریان دارد "مسکوا" گرفته است. این شهر یکی‌ از مهمترین مراکز سیاسی و اقتصادی جهان به شمار می‌‌رود و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر اروپایی و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست.
از محصولات فوق العاده را می‌توان در بازار‌های معروف مسکو خرید. در سمت بازار‌های شرقی‌، می‌‌توانیم به صرف شکار روز و یا برای خرید با بابوشکاها چانه بزنید. این بازار ها، میراثی از دوران شوروی سابق هستند که این تاریخ با زندگی‌ روزانه و محلی مردم روسیه ادغام شده است.
در شهر سن پترزبورگ کلمه "بازار" تجربه ی خرید معمولی اروپایی را به شما نمی‌ دهد . اولین بار بازار ها حدود دویست ساله پیش با هدف تازه ترین مواد غذایی تاسیس شدند .اما پس از پیدایش سوپر مارکت ها در روسیه, آرام آرام بازار های سنتی کمرنگ تر شدند و به مکانی برای فروش اشیای فرهنگی‌ تبدیل شدند . با این وجود‌, بازدید از بازار های سنتی راه خوبی‌ برای تجربه برخی‌ از فرهنگ های محلی است که گاهی بنظر می‌رسد که در زمان منجمد شده اند . در ادامه نگاهی‌ به بهترین بازارهای سن پترزبورگ می‌اندازیم: