درباره روسیه

درباره روسیه

روسیه کشوری از مناظر وسیع، زندگی‌ پر جنب و جوش، تضاد زیبا، و مردم خون گرم. با توجه به یک فضای بسیار زیاد از ۹۰۰۰ کیلومتر از غرب به شرق و ۵۰۰۰ از شمال به جنوب، و با ملیت‌ها و ادب و رسوم مختلف را دارد. روسیه را اغلب پل میان اروپا و اسیا می‌دانند هم از لحاظه جغرافیایی و هم جامعه شناختی‌. از زمان‌های قدیم تا به حل، روسیه تغییرات زیادی را به خود دیده است. در دوران باستان، اسلاو‌ها ، قبایل فین ها، تاتار ها، راه خود را ازطریق روسیه سخته بودند و این ترکیبی‌ از کشورها و سنت‌های متفاوت و فرهنگ منحصر به فرد روسیه
سن پترزبورگ در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک و در کناره ی رود یوا واقع می باشد. شهر زیبای سن پترزبورگ در سال ۱۷۰۳ با نظارت پتر کبیر طراحی و ساخته شد و از سال ۱۷۰۳ تا ۱۹۱۸ پایتخت کشور روسیه بود. مدتی پتروگراد نامیده می شد ( سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۴ میلادی ) و پس از سرنگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین، لنینگراد نامیده شد ( از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۹۱ – زمان حکومت اتحاد جماهیر شوروی ) و با از بین رفتن شوروی در این کشور دوباره با نام پیشینش خوانده شد. در زمان قاجار، ایرانی‌ها سن پترزبورگ را به صورت عامیانه پتل پورت می گفتند و آن را در مثل‌ها به عنوان یکی از دورترین نقاط دنیا به کار می بردند.
آشنایی با شهر مسکو مسکو پایتخت کشور فدرال روسیه است که حدود دوازده میلیون جمعیت دارد و نامه خود را از روی رودی که در کنار آن جریان دارد "مسکوا" گرفته است. این شهر یکی‌ از مهمترین مراکز سیاسی و اقتصادی جهان به شمار می‌‌رود و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر اروپایی و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست.