تایلند

تایلند

بانكوک به معني شهر فرشته هاست در سال 1782 به دستور شاه راماي اول به عنوان پايتخت بنا شد و اكنون با گذشت بيش از دو قرن، به كلان شهري بزرگ تبديل شده است. بانكوک نظير ساير شهرهای بزرگ و مدرن دنيا به داشتن ساختمانهاي عظيم، هتلهای بسيار مجلل، مراكز خريدو نيز فرودگاهي مدرن و بين المللی افتخار مي كند، ضمن آنكه زيبايي بافت و رسوم سنتي خود را حفظ كرده است. اين شهر تركيبی از جلوه هاي غربی، شرقی و نيز مدرن و باستاني است. رونمای آن چهره امروزي به خود گرفته است در حاليكه سنتهای ديرين، همچنان در زندگی روزمره مردم تجلي مي كنند. بنابراين صرف نظر از مدرن شدن آن هنوز ارزش خود را جهت نگاهي گذرا به هنرهای سنتی، معماری، مذهبي و ساير جنبه های فرهنگی مردم تايلند، آن هم در بهترين شرايط حفظ كرده است.
تایلند کشوری در جنوب شرق آسیا است و از جمله کشورهای زیبا و پر جاذبه برای گردشگران و توریست‌های داخلی و خارجی محسوب می‌شود. این کشور هر ساله تعداد بسیار زیادی از هموطنان ما را میزبانی می‌کند. جاذبه‌های این کشور تنها طبیعت زیبا و دلربا و بناهای تاریخی آن نیست بلکه اخلاق مردم این منطقه هم می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه‌ها محسوب گردد. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، نکات پیش از عزیمت به تایلند را بخوانید.
شهر ساحلی پاتایا که بعد از بانکوک ، شناخته شده ترین و پر طرفدارترین مکان برای گردشگران تایلند است. در 165 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک واقع شده است. پاتایا به سواحل زیبا و شنی ، سرگرمی های جذاب ، مناطق دیدنی و تفریحات شبانه خود شهرت زیادی دارد.
پوکت در جنوب غربی تایلند قرار دارد و بزرگترین جزیره تایلند است که در اقیانوس هند و در ۸۶۷ کیلومتری بانکوک قرار دارد. پوکت با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد.